Gripe Water - woda koperkowa 150 ml

PLN46.00
VAT excluded

WODA KOPERKOWA Woodward's 150 ml ( Dual Action )

Najskuteczniejszy preparat na kolkę, bóle brzuszka oraz wzdęcia .

KOLKA - Jest to występujący u niemowląt ostry atak bólów brzuszka, wywołujący płacz i niepokój. Powoduje go skurcz mięśni gładkich przewodu pokarmowego, połknięte w czasie karmienia powietrze, czasem przekarmienie lub alergia.

Quantity
There are not enough products in stock


Last time this product was added to a cart: 2020-04-10

 

 

 

Kolkę powodują tworzące się w żołądku dziecka pęcherzyki powietrza. Z powodu wypełnienia powietrzem mięśnie brzuszka napinają się nadmiernie w następstwie czego dziecko zaczyna płakać. Organizm dziecka reaguje na wypełniony powietrzem żołądek tak jak w przypadku wypełnienia pokarmem, zaczyna niepotrzebnie produkować kwas, który drażni ściany żołądka powodując dodatkowy niepokój i jeszcze bardziej nasila płacz dziecka. Typowym objawem kolki jest również podciąganie do góry nóżek. Kolka przeważnie ustępuje po 8-12 tygodniach, ale czasem może trwać aż dziewięć miesięcy. Woda koperkowa Woodward's Gripe Water jest lekiem ,który zdobył zaufanie wielu pokoleń matek. Do każdego opakowania dołączona jest ulotka .

Koper włoski ma właściwości wiatropędne. Przetwory z kopru działają rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego a w mniejszym stopniu także dróg moczowych i żółciowych . Pobudzają wydzielanie soku żołądkowego i poprawiają przyswajanie składników pokarmowych, hamują rozwój drobnoustrojów w jelitach.Pomaga również w pozbyciu się bólów brzuszka, które występują u niemowląt szczególnie w okresie przejścia na pożywienie stałe.

GRIPE WATER łagodzi objawy niepokoju u dziecka.

Wskazania i przeznaczenie:Preparat jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu, w delikatny sposób usuwa gazy trawienne u niemowląt, przynosząc szybką ulgę, nie zawiera alkoholu.Podwójna formuła - Dual Action - Olejek koperkowy rozgrzewa i rozluźnia brzuch co powoduje uwolnienie uwięzionych pęcherzyków powietrza, wodorowęglan sodu neutralizuje kwas w brzuszku dziecka. Wynikiem działania GRIPE WATER są głośne beknięcia. Dawkowanie: Doustnie. Niemowlęta od 1 - 6 miesiąca  życia: 5 ml (1 łyżeczka),  od 7 - 12 miesiąca życia: 10 ml (2 łyżeczki).  Nie stosować u dzieci do 1 miesiąc życia !

Preparat można podawać maksymalnie 6 razy na dobę. Niewskazane jest podawanie preparatu w większych dawkach.W przypadku braku skuteczności działania preparatu konieczna jest konsultacja lekarska. Bez porozumienia z lekarzem nie stosować przez dłuższy czas (kilka tygodni).Trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci, nalezy zuzyc w ciagu 14 dni po otwarciu ! Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25C. Stosowanie:Wstrząsnąć butelką. Bóle brzucha u niemowląt, wzdęcia. Składniki Aktywne: 5 ml preparatu zawiera: bezterpenowy olejek z nasion kopru 2,3 mg wodoroweglan sodu 52,5 mg ,bez alkoholu,bez cukru,bez koloru. Przeciwskazania: Możliwe skutki uboczne: Stosowanie większych dawek niż zalecane może powodować odurzenie, podrażnienie błon śluzowych żołądka i jelit. Nie używaj tego produktu, gdzie wystepuja zaburzenia czynności nerek lub nadwrażliwość na konserwanty: E215, E217, E219

No customer reviews for the moment.

4 other products in the same category: